למה רובנו מפספסים את זה? האיש שעוזר לישראלים להשקיע מהבית

איש שוק ההון יגאל שטארק, מספר כיצד הפך את שוק ההון למקור הכנסה וצבירת הון, חושף באופן נדיר את הקלפים שלו, ומצהיר: "לא מדובר על 'כסף קל', אבל עם שיטת עבודה חכמה, כל אחד יכול להגיע להצלחות בשוק ההון – גם אנשי משפחה או עקרות בית ללא שום ידע מקדים... וזה פשוט בהרבה ממה שרוב האנשים מעזים לחשוב".

אריאל זנובסקי |

אנשים מתחילים להפוך את שוק ההון, למקור הפרנסה העיקרי שלהם
אנשים מתחילים להפוך את שוק ההון, למקור צבירת ההון העיקרי שלהם

כנראה שאין אדם שלא שמע בנקודה כזו או אחרת בחייו על שוק ההון.

זירת המסחר הגדולה בעולם, שמגלגלת כ-150 מיליארד דולר ביום, אך עדיין נשארת כמשהו עמום ולא לגמרי ברור עבור רוב הישראלים:

מצד אחד, כולנו שמענו או קראנו בנקודה כזו או אחרת על המשקיעים המיליארדרים שהרוויחו סכומי עתק בשוק ההון. המפורסם שבהם הוא כנראה וורן באפט, אך יש רבים נוספים שדווקא מעדיפים לא להיות חשופים לאורות הזרקורים.

חלקם מחזיקים בבתים מפוארים ברחבי העולם, רכבי יוקרה ואפילו איים פרטיים, ונהנים מהחיים הטובים. אך חלקם מעדיפים חיים "רגילים" על חיי פאר ולא חושפים לראווה את העושר שלהם, למרות חשבון הבנק המנופח והיכולת להרשות לעצמם כל מה שהם רוצים.

וקשה שלא להתקנא קצת ברעיון של להרוויח כסף בשוק כל כך גדול, אפילו אם מדובר רק ב"פרוסה קטנה מהעוגה" שתאפשר לשפר קצת את איכות החיים שלנו, ולסגור את החודש יותר בקלות.

אבל מצד שני, ישנו גם את הפחד שמונע מאנשים רבים להיכנס לעולם הבורסה וללמוד כיצד לסחור – הפחד לעשות טעות ולהפסיד כסף.

אבל יגאל שטארק, מצידו, טוען שרוב האנשים יכולים להפוך את שוק ההון למקור מעולה ליצירת הון גדול – וזה מגובה מדעית!

שטארק חוזר ואומר שוב ושוב במהלך הראיון שלנו, שהפחד משוק ההון, הוא ברובו הגדול בלתי מבוסס ונובע מסיפורי הפחדה על מישהו שניסה להשקיע בלי להבין מה הוא עושה, הפסיד חלק מהכסף והלך לספר לאחרים כמה שוק ההון זה דבר מסוכן.

אכן, יש אנשים שמפסידים כסף בשוק ההון, וכל מי שנכנס לתחום חייב לקחת בחשבון את הסיכונים.

אבל עם הידע המתאים והכלים הנכונים – כל אחד יכול לסחור בשוק ההון באחוזי הצלחה גבוהים מאוד, ולשפר את המצב הכלכלי שלו או שלה בצורה ניכרת.

והוא גם מבטיח להוכיח לנו שזה אפשרי ולהראות את הדרך לעשות זאת.

"אני מבין לחלוטין את הפחד שיש לאנשים, כי גם אני הרגשתי אותו כשרק התחלתי", אומר שטארק. "לקח לי שנים של ניסוי וטעייה כדי להבין עד הסוף איך לעשות את זה כמו שצריך ולהצליח בעקביות, בלי לפחד מהפסדים.

הטעות של רוב האנשים, היא בכך שם מגיעים לשוק ההון במחשבה שצריך 'להמר'. לקנות מניה ולקוות שיהיה להם מזל והיא תעלה. הם מתנהגים כמו מהמרים, מקבלים החלטות שגויות שלא מבוססות על ידע אלא על תחושות בטן ו'תקווה שיהיה בסדר', ואחר כך מספרים לכולם, עד כמה שוק ההון זה מקום מסוכן.

ברור שהוא מסוכן עבורם, כי הם הפכו אותו לכזה. אבל מי שמגיע לתחום בצורה מושכלת, עושה שיעורי בית ומפתח שיטת עבודה נכונה שמבוססת על נתונים, מצליח בגדול.

עכשיו יש לי שיטות מדויקות שמאפשרות לי לסחור בביטחון מלא, וזה בדיוק מה שאני רוצה שאנשים יכירו וידעו, כדי שההסתכלות השגויה הזו על שוק ההון תיפסק."

אומרים ששוק ההון זה בכל זאת תחום מאוד בלתי צפוי. מאיפה יש לך את הביטחון הזה?

"זה לא בדיוק נכון. אם זה היה כך, לבתי השקעות לא הייתה זכות קיום. כל תוכניות החסכון, הפנסיות שלנו, קרנות גמל והשתלמות, מושקעות היום בשוק ההון באפיקי השקעה שונים. ועובדה שלאורך זמן זה מייצר רווחים מצויינים.

אם נסתכל הסטורית על שוק ההון, רואים שהוא רק עולה ועולה. וככה כבר מעל ל-300 שנה.

מדד ה- S&P500, בין השנים 1950 ועד 2020
מדד ה- S&P500, בין השנים 1950 ועד 2020

למרות המשברים שקורים אחת לתקופה והירידות הזמניות שהמשבר יוצר, כמו משבר הדוט קום בשנת 2000 או משבר הסאב-פריים ב-2008 או אפילו משבר קורונה האחרון ב-2020, לאחר מכן השוק עולה בחזרה הרבה יותר ממה שירד, וההפסד ה'זמני' שוב הופך לרווח שרק גדל וגדל.

יתרה מזו – לצד אנשים רבים שמפסידים כסף כאשר יש משבר והשווקים 'נופלים', יש את האנשים שדווקא בזמן משבר עושים את הרווחים הגדולים ביותר, כי מרוויחים את העליות האדירות שמתרחשות אחרי כל משבר.

ומחקרים מזמן מצאו שההשקעה הכי פשוטה במדד מניות שכולל את החברות הכי חזקות במשק, זו אחת ההשקעות הטובות והבטוחות לטווח הארוך, שלאורך זמן מביאה את הסיכון לאפס. וזה מדהים!

(כתבה במקור: ביזפורטל)

במחקר שנערך על ידי בנק אוף אמריקה (Bank Of America), נמצא שבעת השקעה הדרגתית בטווח של 20 שנה במדד, הסיכוי להפסד יורד ל-0%!

אבל אני מודה: גם אני, כאשר חשבתי על שוק ההון בתחילת דרכי, הייתי בטוח שמדובר על משהו בלתי צפוי. פעם כל העסק הזה היה נראה לי מסובך נורא, ואפילו די מסוכן – אבל כיום, אני מבין כמה זה בעצם פשוט, ולמען האמת אפילו טיפה משעמם, כשיש לך את הכלים ושיטת העבודה הנכונה.

תראה, על זה שעם ידע וכלים אפשר להצליח בשוק ההון, אי אפשר ממש לערער, כי יש שפע של אנשים וגופים עסקיים שעושים את זה על בסיס קבוע. העניין האמיתי כאן, הוא פשוט להבין איך בדיוק עושים את זה ולהתחיל לעשות את זה גם.

לקח לי זמן עד שהצלחתי לאסוף ולהצליב את המידע הנכון על מה שקורה מאחורי הקלעים של שוק ההון, כדי לפתח את שיטת העבודה שלי.

כיום אני כבר יודע מניסיון, שכל מה שצריך לעשות כדי להצליח זה להשתמש באסטרטגיות ובכלים הנכונים, בצורה קבועה ושיטתית – כלומר, לסמוך על מה שעובד ולא על ה'אינטואיציה' או על מה שהאנליסטים והפרשנים כותבים עליו בעיתונות הכלכלית. ואפשר די מהר ללמוד את שיטת העבודה המתאימה.

את הכלים שבהם אני משתמש ומגיע איתם להצלחות, פיתחתי בעצמי עם הצוות שלי, והם הופכים את המסחר לפשוט ובטוח עוד יותר."

שטארק יצר שיטת עבודה, שכל אחד יכול בעזרתה לאתר מניות רווחיות בקלות בלחיצת כמה כפתורים
שטארק יצר כלים ושיטת עבודה, שכל אחד יכול בעזרתה לאתר מניות רווחיות בקלות, בלחיצת כמה כפתורים

כשיגאל שטארק אומר שפיתח את הכלים שלו בעצמו, אין זה משהו שכדאי להקל בו ראש.

לאחר שירות צבאי ביחידה טכנולוגיה מובחרת בחיל האוויר, ועבודה במשך רוב שעות היום לאחר השחרור, התעייף שטארק מהמירוץ הבלתי נגמר לסגור את החודש ומהתלות במשכורת שלו, והחליט לעשות כל מה שיידרש כדי להתחיל לבנות את ההון שלו באמצעות מסחר והשקעה חכמה בשוק ההון  –

כולל פיתוח תוכנות, עזרים, וכלים טכניים משלו (!), שלדבריו "מעניקים לכל אחד שישתמש בהם את הכוח לאיתור הזדמנויות השקעה איכותית בשוק ההון וביצוע עסקאות רווחיות יותר. וזה משנה לחלוטין את כל כללי המשחק שהיו מוכרים לציבור הרחב עד היום."

כיום, יגאל נותן לתלמידיו את הכלים שפיתח, ומתגאה בשיעור הצלחה גבוה במיוחד. את המדריך שכתב "5 חוקים להכנסה של 100,000 ש"ח בשנה, ומעלה!", ניתן להוריד בחינם באתר האינטרנט שלו.

בנוסף למדריך הוא מציע לאנשים להצטרף לתוכניות הכשרה מסודרות שהוא מעביר בנושא וכוללת אף תוכנית ליווי לאורך זמן.

יגאל, בוא נעשה כאן קצת סדר. אתה אומר שזה פשוט וקל, אבל האם מדובר במשהו שבאמת כל אחד יכול לעשות?

"כן ולא, ואני אסביר.

תראה, הבעיה הכי גדולה עם התחום הזה בימינו, היא שאנשים התרגלו להיתקל בכל מיני פרסומות מגוחכות, שמבטיחות להם להרוויח מאות אלפי שקלים בחודש ב'הוקוס פוקוס', בלי לעשות שום דבר.

אני רוצה להבהיר כאן שלא על זה אני מדבר – לא מדובר כאן על טרנד חולף או על תוכנית 'כסף מהיר'. לכל אלו שרק רוצים להוריד תוכנה למחשב ומיד 'לעשות מכה' – זה ממש לא בשבילם. זו עבודה לכל דבר, אבל בניגוד להרבה מקצועות אחרים, כאן אפשר לעבוד יחסית מעט, למשל כשעתיים בשבוע, ולעשות שינוי אדיר לאורך זמן במצב הפיננסי שלך.

לכל מי שמוכן לשמור על ראש פתוח וללמוד, זה יתאים כמו כפפה ליד, גם אם אין לו או לה שום ידע מקדים או רקע כלכלי".

אני רוצה להתייחס למה שאמרת – כי באמת יש לא מעט אנשים שמציעים דבר די דומה למה שאתה מציע, וחלקם אפילו מבטיחים רווחים יותר גדולים ממה שאתה מדבר עליו. למה שאנשים יבואו דווקא אליך? במה הקורסים שלך שונים?

"אני שמח ששאלת, כי חשוב לי לתת כאן אזהרה ידידותית קטנה לקוראים שלך.

קורסים רבים מוכרים לאנשים מה שנקרא 'חלומות התעשרות', והם משווקים אותם בצורה מאוד מפתה – אבל ברוב המקרים, מדובר על עיסוקים מסוכנים מאוד, כמו מסחר במטבעות חוץ (פורקס) או מסחר תוך-יומי, למשל, שרוב האנשים באמת מפסידים שם כסף.

מה שאני מדבר עליו הוא שונה לחלוטין. אני רוצה שאנשים יעשו מעט פעולות, שזה לא יגזול זמן רב ולא יפגע בשגרה שלהם, יאפשר להם לישון בשקט לגמרי בלי לחשוש מהפסדים מיותרים, וכמובן, שזה ימשיך לייצר להם רווחים לאורך זמן.

אני מתבסס קודם כל על המציאות ועל מה שאפשר להשיג בפועל, ולא על הבטחות שיווקיות שמשאירות בסוף אנשים מאוכזבים בידיים ריקות.

אז אתה בעצם אומר שמי שמקבל החלטות נכונות ועושה את העבודה נכון, באמת יהיה מסוגל להרוויח לאורך זמן?

"למה לא? הרי יש אינסוף בתי השקעות, בנקים, מנהלי תיקי השקעות, שעושים את זה בקביעות בשביל עצמם והלקוחות שלהם. ומי שעושה את זה שם, אלו אנשים שעובדים שם ויודעים איך להפוך את שוק ההון למכונת הרווחים שלהם.

האנשים האלה למדו לעשות את זה, וכשהם עובדים בשביל גוף גדול שעבורו הם מרוויחים כסף, ככל שהם מרוויחים יותר, כך המשכורות שלהם עולות ויכולות להגיע לסכומים מטורפים.

היום, כל אחד יכול לקבל את אותו הידע, את אותם הכלים בדומה למה שיש לבתי ההשקעות, ולעשות את הרווחים האלה בשביל עצמו אישית, מהבית.

זה כמו ללמוד כל מקצוע אחר. זה לא הגרלת לוטו ולא ענין של מזל. ברגע שאתה מבין איך עושים את זה, זה מייצר לך הכנסה. וכל היופי, שאתה נותן לכסף לעבוד, בזמן שהשקעת הזמן שלך היא יחסית נמוכה.

התוכנית שלי, 'הסוחר החכם 2.0', היא משהו שפיתחנו עם הצוות בדיוק למטרה הזו. ומניסיוני האישי, באמת מייצר לאנשים הכנסות יפות מאוד לאורך זמן, באמצעות מסחר והשקעה שיטתית בשוק ההון – בלי הימורים פרועים ובלי סיכונים מיותרים.

וההצלחה של התלמידים שלנו שמשתמשים בשיטת ההשקעה שלנו והכלים שפיתחנו, זו ההצלחה האמיתית שלי".

אז אתה מתכוון לומר שעם השיטות שלך, אי אפשר להפסיד כסף בשוק ההון?

"ממש לא – לא קיים דבר כזה, מסחר בשוק ההון בלי הפסדים! אף אחד לא יכול לנבא ב-100% מה יקרה בכל עסקה ועסקה, אבל כל היופי הוא שגם לא צריך, כשיש שלך שיטת עבודה מנצחת.

עם המידע המקדים הנכון והניתוח הנכון, ההפסדים ממוזערים, ואפילו ידועים מראש, כי הם נכנסים לסטטיסטיקה. למשל, אם בחודש אחד חלק מהעסקאות יוצרות לי רווח של 10,000 ₪ וחלק מהעסקות יוצרות הפסד של 3,000 ₪, אז אני עדיין ברווח כולל של 7,000 ₪.

וזו בדיוק המטרה – לעצור את העסקאות המפסידות כשהן יחסית קטנות, ולעסקאות המרוויחות לתת לייצר רווח גבוה ככל האפשר, שיכסה את ההפסדים בענק.

תשווה את זה לכל עסק אחר – לעסק יש הכנסות ממכירת מוצרים, אבל בהכרח גם יש לו הוצאות (עבור שכירות, משכורות לעובדים, פרסום, שרותים שהעסק צורך וכד'). וזה בסדר, ככה זה אמור להיות.

אותו הדבר בשוק ההון – ההפסדים, הם סוג של "הוצאות", אבל הוצאות מחושבות שנלקחו בחשבון, והן מה שמאפשר לך לייצר גם הכנסות גבוהות יותר.

המטרה היא שההכנסות שלך יהיו משמעותית גדולות יותר מההוצאות. וזה משהו שמושג בקלות על ידי עבודה נכונה.

מי שמנסה למכור לך שיטה להרוויח כסף בבורסה בלי עסקאות מפסידות, משקר לך, וכדאי שתברח ממנו, וכמה שיותר מהר. כי זה בדיוק כמו מישהו שיבטיח לך עסק שרק מקבל הכנסות, ללא הוצאות.

מסחר בשוק ההון מאפשר לך יותר זמן פנוי, כי נדרשת ממך עבודה של רק מספר שעות בשבוע. אפשר להסתובב בעולם ולעשות את זה מהלפטופ שלך.
מסחר בשוק ההון מאפשר לך יותר זמן פנוי, כי נדרשת ממך עבודה של רק מספר שעות בשבוע. אפשר להסתובב בעולם ולעשות את זה מהלפטופ שלך.

כל מה שחשוב, זה שלאורך זמן המאזן הכללי שלנו יהיה חיובי. וכדי להשיג את זה, כל מה שצריך לעשות זה להשתמש בשיטת עבודה יציבה ומהימנה, שתאפשר לך לדעת איך להגביל את ההפסדים למינימום, לעצור כל עסקה פחות טובה בזמן הנכון בלי לקחת סיכונים מיותרים, ולכסות עליהן בעזרת עסקאות מוצלחות אחרות.

כל שיטת העבודה שלי מבוססת על כך, שאתה ישן טוב בלילה ויודע שבסופו של יום, אתה מסיים את החודש ברווח."

בדיוק לשם כך אני גם מספק לכל תלמיד שלי במסגרת הקורס כלים שאני עצמי פיתחתי עם הצוות שלי, והם גם מקבלים ליווי קבוע כמה זמן שיצטרכו עד שירגישו בטוחים לגמרי לעשות את זה לבד, ויהיו על המסלול הבטוח לצבירת הון."

אגב – יש לי שאלה בשבילך שתמיד הסתקרנתי לגביה: בתור מישהו שעוסק בתחום ומלמד אותו, אתה פוגש יותר נשים או גברים שפונים לסחור בשוק ההון?

"(צוחק) זו באמת נקודה מאוד מעניינת.

איכשהו יצא היסטורית, שבעבר זה תמיד היה תחום מאוד מזוהה עם גברים, והם עסקו בו הרבה יותר מנשים. אבל בשנים האחרונות, המגמה הזו משתנה ובגדול, ואני רואה יותר ויותר נשים שנכנסות לתחום, ואפילו הופכות לממש טובות במסחר בזמן יותר קצר מהגברים!

מגיעות ללמוד בהכשרות שלי הרבה נשים שיושבות עם הילדים בבית, ובזמן הפנוי סוחרות בשוק ההון, כי זה מאוד גמיש ודורש רק כמה שעות בשבוע, ככה שזה מתאים להן מצויין. נשים מאוד ממושמעות וזה מאפשר להן לפעול בדיוק לפי הכללים, והרבה פעמים הן נוטות להצליח אפילו יותר טוב מגברים!"

נשים רבות הפכו את המסחר בשוק ההון מהבית, לעבודה האולטימטיבית שלהן
נשים רבות הפכו את המסחר בשוק ההון מהבית, לעבודה האולטימטיבית שלהן ומייצרות את ההון עבור המשפחה

נשמע נהדר. תודה רבה על הזמן שהקדשת לנו, אני בטוח שהרבה קוראים יוכלו להיעזר במידע שחלקת איתנו היום. יש משהו שהיית רוצה להוסיף לפני סיום?

"התקווה הכי גדולה שלי היא שהמסר שלי יגיע דרכיכם לכמה שיותר אנשים, כדי שגם הם יבינו שאפשר לחיות אחרת, ליצור ביטחון כלכלי הרבה יותר גבוה ולצבור הון גדול לאורך זמן, במעט מאוד מאמץ.

הנקודה שהכי חשוב לי שאנשים יפנימו, זה שלא חובה להפוך תוך חודש למיליונר או לעשות 'מכה מטורפת' כדי ליהנות משוק ההון, אלא יש גם דרך אמצע.

אפילו הכנסה נוספת של כמה מאות שקלים בחודש שיעזרו לכסות את החשבונות או חלק מהמשכנתא, יכולה לעזור להרבה מאוד אנשים ליהנות יותר מהחיים שלהם ולדאוג פחות לגבי כסף. ואפשרי בהחלט להרוויח את זה, ואף הרבה יותר.

מסחר עצמאי בשוק ההון, זה משהו שכמעט ולא היה אפשרי לפני 15-20 שנה. אז זה היה תהליך מסורבל שדרש לעשות הכל בטלפון, לא היו כלי עזר וגישה נוחה לביצוע ההשקעה. אנשים נרתעו מזה בגלל המורכבות.

אבל היום האפשרות הזו נפתחה לכולם, ותוך כמה קליקים כל אחד יכול להתחיל לעשות את ההשקעה הראשונה שלו.

ואני מזכיר לכולם:

שוק ההון זה משהו גלובלי, כלל עולמי. הכסף שאנחנו משקיעים, ממשיך לעבוד עבורנו בזמן שאנחנו ממשיכים בשגרת החיים שלנו. זה יוצר גמישות מאוד גדולה אפילו לאנשים עסוקים, עם משפחות, עבודה במשרה מלאה, ומחויבויות אחרות.

אני מזמין את הקוראים שלך, שרוצים לקחת בידיהם את העתיד הכלכלי שלהם, לקרוא את המדריך החינמי שניתן לקרוא אצלי באתר, ולהתחיל לקבל את הטיפים שאני שולח על הצלחה בשוק ההון.

מי שמוכן לעשות שינוי אמיתי לטובה בחיים שלו – שיתכונן, כי זה ממש כאן בהישג יד, וכל מה שצריך לעשות זה להחליט לפעול ולהתחיל ללמוד!"

הנה הקישור למדריך האונליין של יגאל שטארק "5 חוקים לביצוע השקעות חכמות בשוק ההון!"...

 

שיתוף