עברת פרידה כואבת? מתגעגעת לאקס? כוהנת היחסים מיכל מ. חושפת: הסודות העוצמתיים שיחזירו אלייך את האקס

אין אישה שלא עברה את זה: למרות שהיה לקשר שלכם פוטנציאל מבטיח, הוא נקטע באיבו – ועכשיו את מתגעגעת, ורוצה אותו בחזרה. מיכל מ.(שם עט) חושפת שיש "דרך נסתרת" להפוך את החלום הזה למציאות, וטוענת שכל אחת יכולה להחזיר אליה את האקס, ולא משנה כמה המצב נראה גרוע או מי זרק את מי.

מה שלא תעשי – אל תעזי ליצור קשר עם האקס שלך לפני שאת קוראת את הכתבה הזו...

מאת: אביבית בר-צור |

החזירי אלייך את האקס
הסוף לסבל הפרידות: היום כל אחת יכולה להחזיר אליה את האקס ליחסים טובים יותר מאי פעם בעבר

כל מי שעברה פרידה אי פעם, יודעת שזהו אחד האירועים הקשים ביותר מבחינה רגשית שאדם יכול לחוות בחייו הבוגרים.

למעשה, כבר לפני שנים ארוכות הוכח במחקר מפורסם מאוד של צמד החוקרים ת'ומס הולמס וריצ'רד ריי, שדירגו אירועים טראומטיים בחיי אדם לפי סולם עולה – שפרידה מבן זוג אהוב היא אחד התרחישים המלחיצים והקשים ביותר להתמודדות בחיים שלנו: יותר מפיטורים, בעיות בריאותיות, ואפילו מוות של אדם קרוב.

הכאב שבפרידה הוא עצום וכמעט קשה מנשוא, וזה אפילו חמור יותר אם אחד הצדדים מרגיש שעוד נשארה אהבה בקשר, ורוצה לנסות שוב ו"לפתוח דף חדש" –

אבל ברוב הפעמים נשארים משקעים רגשיים וכאב, ו"לחדור את החומות" הרגשיות שהאהוב לשעבר מקיף את עצמו בהן, הופך למשימה קשה מאוד, שנראית על גבול הבלתי אפשרית.

עד היום, כל מי שנמצאה במצב כזה פשוט נאלצה "לסבול בשקט", או במקרה הגרוע – לנסות "לגשש" את דרכה חזרה אל האקס, לרוב, ללא הצלחה, תוך כדי התמודדות עם כאבים רגשיים בלתי פוסקים, ללא עזרה או מישהו שידריך ויראה את הדרך הנכונה.

אבל כעת, כוהנת היחסים מיכל מ. (שם עט) אומרת שהזמנים האלו נגמרו – ועכשיו כל זה השתנה, ובגדול.

"זה אפשרי לגמרי להחזיר אלייך את האקס, וזה גם קל מאוד כל עוד משתמשים בשיטה מאוד מסויימת שהצלחתי לגלות בשנים האחרונות", אומרת מ. "ואני אפילו אגיד לך יותר מזה – זה בכלל לא משנה 'מי נפרד ממי'  או מה בדיוק קרה בפרידה…

כי בניגוד להרבה שיטות אחרות – הדרך שלי לא מתבססת על 'משחקי אגו', או הפעלת לחצים, או שום דבר כזה, אלא להפך: הכל נעשה בצורה מאוד הדרגתית, מרומזת, וחכמה, ככה שבסוף התהליך – הגבר בכלל יחשוב שלחזור אלייך היה הרעיון שלו!"

מיכל, זה באמת נשמע מאוד מעניין, אבל איך זה בכלל אפשרי? האם מדובר כאן בסוג של מניפולציה?

"זו לא מניפולציה, אלא שיטה שבין היתר, עושה שימוש בהתניות טבעיות ובפסיכולוגיה הגברית, כדי לעורר אצל הגבר תגובות רגשיות עוצמתיות בטירוף למילים שלך, ולגרום לו להיזכר בכל מה שהוא אהב אצלך מלכתחילה, בעוצמות גבוהות מאוד, כדי שירגיש מחדש תשוקה בוערת להיות איתך בזוגיות.

אלו טכניקות שמשתמשות בין היתר בטריגרים פסיכולוגיים נסתרים, שנמצאים אצל כל גבר – זה פשוט חלק מהמנגנון הביולוגי שלהם.

הוא יהיה מוכן לעשות הכל, כדי שוב להרגיש אותך בזרועותיו
"הוא יהיה מוכן לעשות הכל, כדי שוב להרגיש אותך בזרועותיו ולהקיף אותך באהבה"

אני נותנת לתלמידות סדרת מהלכים בדוקה ומוכחת, שכל אחת עושה לה התאמות קלות למקרה הפרטי שלה ומתחילה לקבל תוצאות מדהימות.

זה עניין של לדעת מתי לומר את הדבר הנכון, ומתי לקחת צעד אחורנית, כדי 'להצית' את אינסטינקט המרדף הטבעי של הגבר, לגרום לו לחשוב עלייך בלי סוף, ולשתול אצלו את ההבנה, שהפרידה ממך הייתה טעות נוראית – וזה לא משנה אם הפרידה הייתה מצידך, מצידו, או אם היחסים שלכם היו בדעיכה מתמשכת כבר הרבה זמן לפני כן."

בעיות ומשקעים רגשיים שמצטברים בין בני זוג הם דברים שקשה לשכוח. האם באמת יש מה לעשות במצב כזה? אני בטוחה שהרבה קוראות יחשבו לעצמן שזה לא כך כך פשוט.

"טוב שאת שואלת.

תראי, הדבר הכי יפה באהבה, היא שמהותית – מדובר במשהו לא רציונלי. כבני אדם, אנחנו לא יודעים למה אנחנו אוהבים או נמשכים למישהו – זה פשוט קורה בלי שיש לנו שליטה אמיתית על זה.

עם השיטה שפיתחתי, פשוט מצאתי דרך להפוך את ה'מגבלה' הזו, ליתרון!

אני יכולה ללמד כל אישה איך להתחיל 'ללחוץ על הכפתורים' הפסיכולוגיים האלו אצל הגבר שלה, כדי לגרום לו להסתכל עליה בצורה חיובית ואוהדת שוב – ולא משנה כמה זה נראה כרגע לאותה אישה כאילו מערכת היחסים שלה עם האקס נגמרה, או כמה אין לזה סיכוי.

זה רק עניין של להבין את הפסיכולוגיה של הגבר, להבין איך הוא חושב. רק ככה תוכלי לדעת איך לומר לו בדיוק את הדבר הנכון בכל פעם, ולהתנהג בצורה הנכונה, שתמשיך להצית בו כל פעם מחדש תגובות רגשיות חזקות, ורגשות עוצמתיים של אהבה ומשיכה כלפייך, שיהפכו את כל הרגעים ה'שליליים' מהעבר (שיש אותם לכל זוג), לזניחים לחלוטין."

אוקיי, אז איך עושים את זה בפועל? על מה מתבססות השיטות שלך?

"תראי, זה לא ממש 'טריק מחץ' אחד שעובד בהנפת שרביט ומחזיר את האקס כמו בקסם – החיים לא עובדים ככה, לצערינו, וגם אסור להאמין למי שכן מספק הבטחות כאלו.

השיטה שאני פיתחתי היא פשוט שילוב של כמה גורמים, שהתמהיל של כולם ביחד מעלה למקסימום האפשרי את הסיכוי של כל אישה להחזיר אליה את האקס, וליצור איתו קשר מחייב ואוהב, חזק הרבה יותר ממה שהיה אי פעם בעבר.

במונחים כלליים, מבחינת האישה, יש 3 שלבים עיקריים:

 1. להזכיר לאקס למה הוא התאהב בה מלכתחילה, ו"למחוק" את הזכרונות הרעים שהצטברו אצלו.
 2. לנטוע בלב שלו תחושה, שהיא מבינה אותו הכי טוב בעולם, ויותר טוב מכל אישה אחרת.
 3. לעקוף את ההיגיון הקר שלו, ולהתחיל "ללחוץ על הכפתורים" שלו מבחינה רגשית ומינית.

זה אולי עלול להישמע מסובך, אבל אני מסבירה בצורה מאוד מפורטת על כל השלבים בתהליך, בסדרת השיעורים שאני נותנת בחינם, שפרסמתי ממש עכשיו, ואפשר לראות שם עד כמה זה בעצם פשוט בצורה מפתיעה.

בדיוק עכשיו הוצאנו את הגרסה המחודשת והעדכנית לשנת 2017, ולרגל הפתיחה שלה עשינו הנחות ענקיות למצטרפות החדשות והוספנו חבילת בונוסים במתנה. אז למי שמעוניינת – אני ממש ממליצה למהר ולהצטרף, כשיש את ההזדמנות המיוחדות הזו. "

מיכל, האם יש טיפ אחד חשוב שאת יכולה לתת לקוראות שלנו, שמתמודדות עם משבר ביחסים או פרידה כרגע?

"כמובן. יש דבר אחד שחשוב לי במיוחד לדבר עליו כאן בפני הקוראות שלך, כי זה אחד הדברים הכי קריטיים שצריך לעשות אחרי פרידה, למרות הקושי:

את חייבת לקחת צעד אחורה, ולקחת הפוגה קצרה
מהקשר שלך עם האקס – לטובת שניכם!

תראי, פרידה היא אחד האירועים הכי טראומטיים ומלחיצים בחיים של בני אדם. במהלך פרידה, וכמובן אחריה, הלחץ העצום שאנחנו נמצאות בו גורם לגוף שלנו להגיב לפרידה ממש כאילו זו פציעה פיזית, או טראומה ממשית לגוף שלנו.

כל החושים שלנו מתגברים עד למקסימום, הרגשות סוערים, אנחנו דרוכות וחרדתיות, והכי גרוע –  המצב ה"מוגבר רגשית" הזה משבש בצורה מאוד משמעותית את היכולת שלנו לקבל החלטות הגיוניות, וגורם לנו לפעול באימפולסיביות:

 • להתקשר לאקס ללא הפסקה ולנסות לגרום לו להבין כמה את אוהבת אותו…
 • לשלוח לו הודעות אוהבות (ולהיעלב עד עמקי נשמתך כשהוא לא עונה לך באותה צורה)…
 • לעקוב אחריו בפייסבוק כדי לנסות לדלות רמזים לגבי מה שקורה איתו כרגע, ולהתחרפן מכל תמונה חדשה שלו עם בחורה אחרת…
 • לומר לו שאת מתגעגעת אליו…

אני בטוחה שגם הקוראות שלנו מזהות את עצמן לפחות באחת מההתנהגויות האלו (ואולי יותר) –

אבל הבעיה היא, שהתגובות הטבעיות האלו שאנחנו "מתוכנתות" אליהן מבחינה ביולוגית, רק מרחיקות מאיתנו את האקס יותר ויותר!

אני גיליתי, שהרבה מאוד נשים שהגיעו אלי ידעו שמבחינה הגיונית, הכאב שלהן, וההתנהגות שהוא גרם להן, מרחיקים מהן את האקס – אבל למרות זאת, הן פשוט לא הצליחו לשלוט בעצמן ולפעול אחרת.

אני עדיין זוכרת משפט שאחת התלמידות שלי אמרה לי:

'זה כאילו הלב והראש שלי נלחמים אחד בשני'…

התקופה הזו לאחר הפרידה היא קריטית, והיא ממחיש בצורה הכי טובה למה חובה להיצמד לתוכנית שקולה ומסודרת, כדי להבטיח שלא נעשה טעויות שיעלו לנו ביוקר."

אוקיי, ואז מה עושים? מהו הצעד הבא?

"אז כמו שאמרתי, הצעד הראשוני הוא לתפוס קצת מרחק, ו'לתת לאבק לשקוע' ולעניינים להירגע. אבל זה לא נשאר ככה לאורך זמן, כמובן…

בשלב הבא, אנחנו 'מעלות הילוך' ואני מלמדת איך ליצור קשר מחדש עם האקס בדיוק בצורה הנכונה ובזמן הנכון. הקשר המחודש נרקם בצורה הדרגתית ונעימה, תוך נטרול מוחלט של תסכולים ואנרגיות רעות מהעבר…

ואז, אנחנו מתחילות להגיע לדברים הבאמת מעניינים:

 • איך לקחת את העניינים צעד קדימה, ולגרום לאקס להתחיל לחשוב עלייך בלי הפסקה, ממש באובססיביות.
 • מה לומר לו כדי לגרום לו להבין שהוא עשה טעות איומה שוויתר על הקשר שלכם (כולל ניסוחים מדוייקים, שאפילו אפשר להשתמש בהן כהודעות SMS מוכנות).
 • איך לגרום לו להיזכר בזמנים הכי יפים שאי פעם היו לכם ביחד, ולהתגעגע אלייך ולמה שהבאת איתך לחיים שלו.
 • איך להבטיח שהוא יחזור אלייך בריצה, ויתחנן שתתני לו עוד הזדמנות.

מי שהאקס שלה באמת חשוב לה, ובאמת רוצה לקבל אותו בחזרה – חייבת לעצמה לקרוא את סדרת השיעורים החינמיים שלי, כי אני מסבירה שם לא רק מה כן צריך לעשות, אלא גם מה אסור לעשות אחרי הפרידה כדי לא ליפול למלכודות המסוכנות שדיברנו עליהן קודם, שרק יהרסו את הקשר עוד יותר, ויסבכו את המצב."

זה נשמע נהדר, למען האמת, אבל האם הדבר הזה באמת עובד? יחסים הם דבר כל כך מורכב, ומערכת יחסים הן משהו שמשתנה מאוד מזוג לזוג.

"אלו הן שיטות ומתכוני פעולה שלימדתי כבר אלפי נשים בסמינרים ובהרצאות שלי, ואני גאה לומר שאני יודעת בוודאות, שרובן המכריע קיבלו את מה שהן רצו.

הוא יתחנן שתחזרי אליו הרבה תלמידות שלחו לי התכתבויות ושיחות שלהן עם האקס, וראיתי במו עיניי איך אפילו במקרים של פרידות קשות ומכאיבות, שנראה היה שאין סיכוי לחזור מהן – תוך זמן קצר מאוד האקס ממש התחיל להתחנן לאישה שתתן לו עוד צ'אנס.

אגב, יצא לי להיתקל גם בלא מעט נשים שהחליטו בסופו של דבר שהן דווקא לא רוצות לחזור לאקס שלהן, אלא העדיפו פשוט למצוא מישהו חדש וטוב יותר עבורן, בגלל הביטחון הגדול והעוצמה שהן צברו.

ככה או ככה – מבחינתי מדובר בהצלחה, כי הנשים האלו מצאו את עצמן מחדש, ויצאו מכאב הלב העמוק שהן היו שרויות בו. וזה הדבר היחידי שחשוב בעיני."

תודה רבה ששוחחת איתנו, מיכל. היוזמה שלך נהדרת וראויה להערכה. האם יש מילה לסיום שהיית רוצה לומר לקוראות שלנו?

"בעיקר חשוב לי לומר לכל הנשים שקוראות את זה כרגע, שחשוב שידעו שהן לא לבד במצב שלהן. אני יודעת כמה מכאיב להיפרד מאדם אהוב, כי גם אני הייתי שם בעבר.

זה מצב קשה ומסובך, ואף אחד לא מלמד אותנו איך להתמודד נכון עם מערכות יחסים, ובמיוחד לא איך צריך להתנהג אחרי פרידה. יש כל כך הרבה טעויות שאפשר לעשות, ומלכודות שקל ליפול בהן – אבל בדיוק כאן אני רוצה לעזור.

מי שתסתמך על האינסטינקטים הטבעיים שלה לאחר פרידה, רק תחמיר את המצב, כי במצב נפשי עם כאב כזה, אף אחת לא יכולה להיות האישה החזקה, הצלולה, והעוצמתית שהיא באמת בדרך כלל.

ובדיוק בשביל זה יצרתי מתכון פעולה בשביל נשים, כדי שהן לא יצטרכו 'להילחם בעצמן' ולא לדעת אף פעם אם הן עושות את הדבר הנכון. כל מה שהן יצטרכו לעשות, זה רק ללכת לפי ההוראות, צעד אחרי צעד, עד שהן ישיגו את אהבת חייהן בחזרה."

*        *        *        *

 

מיכל מ., היא המאמנת האישית והמומחית לענייני זוגיות המובילה בתחומה בארץ עם אלפי תלמידות שעברו את תוכניות הלימוד שלה וקיבלו תוצאות נהדרות. מתכוני הפעולה והסודות עליהם היא דיברה בראיון זה, מרוכזים בתוכנית ההדרכה האינטרנטית שלה "החזירי אלייך את האקס", שניתן להירשם אליה בימים אלו.
הנה הקישור לתוכנית הלימוד המלאה: "החזירי אלייך את האקס עכשיו!".

שיתוף