תחום העיסוק החדש של הישראלים, שהחליטו לקחת לידיים את עתידם הפיננסי

קשה שלא להבחין לאחרונה במגמה של המוני ישראלים שפונים למסחר בשוק ההון, לאחר שנמאס להם לעבוד כ"שכירים נצחיים". בשקט בשקט, בלי למשוך יותר מדי תשומת לב, הם חיים את החלום של כולנו: שעות עבודה קצרצרות מהבית, הכנסות של אלפי שקלים בחודש, ובעיקר חופש אישי וכלכלי חסר תקדים.

אז במה מדובר בדיוק? הכתבה שתתן לכם את כל הפרטים...

הישראלים שלוקחים לידיים את עתידם הפיננסי, מגלים את אפיק הכנסה שמסדר אותם כלכלית.

אם בעבר, המסלול הקבוע לחיים היה לפנות ללימודי תואר באוניברסיטה לאחר השחרור מהצבא, לעבוד כמתמחה בשכר נמוך בעבודה, ולהקדיש שנים ארוכות ל"טיפוס בסולם" – כיום התמונה השתנתה לחלוטין, ויותר ויותר ישראלים מחליטים לפרוש מהמירוץ הסיזיפי.

הטרנד שמשגע את ארה"ב כבר שנים ארוכות ונחשב למקור הכנסה מקובל וזמין לכל מי שיחפוץ בו, סוף סוף הגיע גם לישראל ורק תופס תאוצה.

בחסות עידן האינטרנט, שבו הכל הפך לזמין לכולם, בכל מקום ובכל שעה – כמעט בלי ששמנו לב, מסחר בשוק ההון הפך לתחום עיסוק נפוץ ולגיטימי עבור האדם הפרטי.

ישראלים רבים מחליטים לצאת וללמוד כיצד לסחור בשוק ההון בצורה עצמאית, מהבית והמחשב האישי שלהם. יש כאלה המכנים אותם "המתעשרים החדשים" – אין להם בוס על הראש, הם עובדים פחות, מרוויחים יותר, ונהנים מסגנון חיים מפנק.

"לאחר סיום התואר שלי במדעי המדינה, ניסיתי לחפש עבודה בתחום. כמובן שהתקשיתי מאוד ולא מצאתי שום דבר במשך כמה חודשים."

מספר תומר צ., בן 29 מרחובות, שמחזיק היום בתיק השקעות בשווי 187,000 ש"ח.

והוא ממשיך:

"בו זמנית, ראיתי גם איך חברים שלי מתפשרים על מקומות עבודה שדורשים מהם המון ברמה האישית, ומשלמים להם מעט מאוד. זה ייאש אותי, אז ספונטנית, החלטתי לקחת קורס למסחר בשוק ההון בזמן שאני מחפש עבודה. לא דמיינתי לעצמי בכלל כמה ההחלטה הקטנה הזו תשנה לי את החיים.

הקורס לימד אותי לסחור בצורה רווחית, וכיום אני מכניס סכומים יפים מאוד, בזמן שלי, בכמה שעות עבודה בשבוע בסך הכל. אגב, אני גם מכיר אנשים מהקורס שלי שמשקיעים בזה יותר זמן ממני ומרוויחים הרבה יותר. זה תלוי בעיקר בכמה אתה מוכן להשקיע."

ומה לגבי התואר והקריירה? אתה מתכוון לוותר על שוק ההון ולחזור לעבוד?

"ממש לא. זה הרבה יותר מספק מכל עבודה כשכיר, ואם לומר את האמת, אני כבר לא רואה את עצמי הולך לעבוד בשכר נמוך רק כדי להרוויח כסף למישהו אחר. הדבר היחידי שאני מצטער עליו, זה שלא שמעתי על הקורס הזה לפני שנרשמתי ללימודים. זה היה חוסך לי הרבה זמן וכסף. בזמן הפנוי אני יכול להתעסק בדברים שאני אוהב, בלי לשבור את הראש מאיפה אני משיג לזה כסף."

אי אפשר להכחיש שמדובר בתופעה מסקרנת:

בזמן שרובינו מכתתים את רגלינו והולכים יום אחרי יום למשרד, מבלים שם 8-9 שעות ביממה, חוסכים שקל לשקל, וחוזרים הביתה מותשים – נראה שצומח כאן דור חדש, שמראה לכולם שעם מעט רצון ותעוזה, אפשר להרוויח הרבה כסף בלי "לעבוד בפרך" בשבילו, ולחיות חיים עשירים יותר (תרתי משמע), עם הרבה יותר זמן פנוי.

"יש כאן הזדמנות כלכלית מטורפת שרוב האנשים לא יודעים עליה, פשוט כי הם לא טורחים לרדת לשורש העניין… אבל מי שכן  עושה את זה – מרוויח בגדול. לא צריך לחפש עבודה, לא צריך לשלוח קורות חיים, לא צריך לדאוג שיפטרו אותך.

אתה יוצר את ההכנסה השלך במו ידיך, בלי שאתה תלוי במישהו שקובע את גורלך הכלכלי", אומר יגאל שטארק, איש עסקים וסוחר ותיק בשוק ההון הישראלי והעולמי.

"בתקופה כזו, שבה אין דבר כזה בן אדם שלא מחובר לאינטרנט, זה זמין ממש לכל אחד, והשאלה היא רק מי קופץ על זה קודם ומבטיח לעצמו רווחי-על. אני יכול להעיד על עצמי שכאשר גיליתי עבור עצמי את שוק ההון והתחלתי לסחור, זו הייתה אחת ההחלטות הכי טובות שעשיתי בחיי."

מסתבר שזה מתאים לא רק לאנשים שרוצים לייצר הכנסה נוספת או להחליף את המשכורת שלהם, אלא גם לאנשים שצברו סכומי כסף ורוצים למנף אותם, כדי שהכסף הזה ייצר להם עוד כסף, והרבה, בלי יותר מדי מאמץ.

אנשים לומדים איך להפוך את הכסף שלהם, לעוד יותר כסף וליצור לעצמם הכנסה נוספת ללא מאמץ

"תראה, כמעט לכל אחד יש איזשהו סכום שסתם שוכב אצלו בקופת חיסכון, או אפילו בחשבון העו'ש, ו'מתבזבז' שם", אומר איש שוק ההון ומנכ"ל חברת פרופיטי, רומן ליבין. "בימינו, הריביות שבנקים מציעים הן פשוט אפסיות, ורוב האנשים לא מבינים שהכסף שלהם בעצם נשחק ככה. הערך שלו יורד, וזה ממש סוג של הפסד שאנשים לא מודעים אליו.

מניסיון – מסחר סולידי בשוק ההון, בלי התפרעויות והימורים, אבל עם שיטה מדוייקת ובטוחה, יכול להיות משהו פי אלף יותר בטוח ורווחי מכל תוכנית חיסכון בבנק. מהניסיון שלי, אפשר להכפיל בצורה כמעט פסיבית את החסכונות והכסף שיש לך, כל 5-7 שנים, כל עוד הוא מושקע נכון."

האם כל אחד יכול לעשות זאת?

כאשר יצאנו לבדוק את העניין מול אנשי המקצוע המובילים בארץ בתחום שוק ההון, גילינו קונצנזוס די מפתיע: כולם מסכימים שבניגוד מוחלט לתדמית של שוק ההון כמשהו "מסובך" וקשה לפיצוח, מדובר ללא ספק במשהו שכל אחד עם ההכשרה המתאימה יכול לעשות.

רומן ליבין, במיוחד, מדגיש שוב ושוב שמדובר בעניין שיכול לתת פתרון לכל מי שמחפש מקור להכנסה נוספת בזמן הפנוי או אפילו להכנסה העיקרית. וכל אחד יכול לעשות אם רק יקדיש לכך את הזמן הנדרש.

"אני גם לא אומר את זה סתם 'באוויר', אלא מניסיון", מספר ליבין. " אחת לתקופה, אני מפעיל קורסים שבהם אני מלמד איך לסחור בחוכמה בשוק ההון, עם האסטרטגיות והכלים הנכונים.

אני לא מקבל לקורסים שלי אנשים שמגיעים כדי להפוך למיליונרים בין לילה, או לוורן באפט הבא – אלא אנשים עם 'רגליים על הקרקע', שרוצים ליצור לעצמם הכנסה קבועה ואמינה, בלי ריגושים ודרמות מיותרות, ובלי חשש שיפטרו אותם."

האם צריך איזשהו "כישרון במספרים", ראש אנליטי, או ידע מקדים בכלכלה כדי ללמוד לסחור בשוק ההון ולעבור קורסים כאלו?

ליבין: "ממש לא. גם אין צורך בשום תואר ואפילו לא בתעודת בגרות, למען האמת. כל מה שצריך זה להיות מוכן ללמוד ולהשקיע. בסופו של דבר שוק ההון פועל כבר 150 שנה, ואם פועלים לפי שיטת עבודה מסודרת ויציבה, הרווחים מתחילים להגיע.

זה רק עניין של להבין איך לסחוט את מקסימום הרווחים, ולמזער מיידית כל הפסד אפשרי למינימום, ולמעשה למנועה מראש את הסיכונים שאנשים חוששים מהם.

האמת היא, שיש לי כלים טכניים שמאפשרים לכל אחד לעשות את זה אפילו בלי לדעת הרבה על שוק ההון, ורוב התלמידים שלי משתמשים בהם, אבל מדובר במשהו די סודי שאני לא רוצה להרחיב עליו כאן יותר מדי. מי שירצה לדעת יותר – יותר ממוזמן לפנות אלינו."

        *           *            *

אם גם לך נמאס "לרדוף אחרי הזנב" של עצמך מבחינה כלכלית – יש דרך לפרוץ החוצה מהמירוץ הסיזיפי הזה, ולהתחיל לפעול אחרת. השקעות חכמות בשוק ההון יכולות לאפשר לך את רמת החיים שתמיד רצית שתהיה לך, ולהעניק לך עצמאות פיננסית וביטחון כלכלי.

וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על כל הזמן הפנוי שיהיה לך כדי להגשים את הרצונות והחלומות שלך…

  • רוצה לקחת את גורלך הפיננסי בידיים שלך?
  • רוצה להרוויח בשעה עבודה, מה שהיית מרוויח ביום שלם במשרד?
  • רוצה להצטרף למהפכה השקטה, ולתת לכסף שלך לעבוד במקומך?

כדי לעשות את הצעד הראשון ליצירת הכנסה משוק ההון שתשים אך על המסלול המהיר לעושר, ולחיים ללא דאגה למצב הכלכלי שלך, קרא עכשיו את המדריך החינמי: "5 חוקים להכנסה של 100,000 ₪ בשנה, ומעלה!".

 

רוצה להגדיל באלפי שקלים את ההכנסה החודשית שלך?

הזןהזיני את הפרטים שלך למטה, וקבלוקבלי מיידית ובחינם את המדריך "5 חוקים להכנסה של 100,000 ש"ח בשנה, ומעלה!"


שיתוף