לסוחר המתחיל: 10 טיפים מהמקצוענים

1676103כמה פעמים ראית סרטים כמו "הזאב מוול סטריט", או שמעת על הצלחות אדירות בבורסה ובשוק ההון, וחשבת לעצמך שאתה רוצה להיות חלק מזה, אבל לא ידעת איך?

למי שלא מכיר את כל העולם הזה, הכל יכול להיראות לפעמים כמו "סלט" אחד גדול.

כדי לעשות את הצעדים הראשונים שלך בעולם הזה, ולאמץ לעצמך את העקרונות והגישות שיכווינו אותך להצלחה, זה קריטי שתדע להקשיב לעצות הנכונות, ולפקוח את העיניים לדברים הנכונים.

למה?

כי קל מאוד להקשיב לטיפים של "אנליסטים" שנותנים את הניבוי שלהם על גבי אתרי החדשות באינטרנט, וכאשר חוזרים לטיפים שלהם כעבור שנה, מסתבר שהם היו די רחוקים מ"בול פגיעה", שלא לדבר על מקרים של הפסד חריף למי שהקשיב לטיפים שלהם.

זו הסיבה שצריך ללמוד להפעיל שיקול דעת עצמי כאשר אתה מקבל החלטות ובוחר למי להקשיב.

אז הנה 10 טיפים עוצמתיים שאספתי עבורך, שאם תקשיב להם ותנצל אותם – ערכם יהיה "שווה זהב" עבורך (ייתכן שאפילו פשוטו כמשמעו! 🙂 ).

  1. למד מ"שועלי הקרבות הוותיקים", ולא רק מה"כוכבים העולים". לא כל "כוכב" הוא איש מבריק. סוחר טוב זקוק למידה של פרספקטיבה. בתור סוחר, אתה חייב להתנסות גם בהצלחה וגם בכישלון. אלו שנוחלים הצלחה בשלב מוקדם בקריירה שלהם, לעיתים קרובות חושבים שהם גאונים". אבל הרבה פעמים, במקרים כאלו, "הסטטיסטיקה מתיישרת" בהמשך הדרך, וגם הם נכשלים בשלב כזה או אחר. לכן חשוב להסתכל על ההצלחה של סוחר בטווח הארוך ובמיוחד ברגעי משברים בשוק.
  2. שמור על משמעת. סוחרים חכמים עובדים על פי תוכנית עבודה קבועה שקבעו לעצמם. הם זוכרים ליישם את העקרונות הבסיסיים, ולשים עין על גורמים כגון – המומנטום של ההשקעה מבחינת השוק. יש להם תוכנית מוכנה הן לתרחיש של הצלחה, והן לתרחיש של כישלון, בכך שיש להם אסטרטגיית יציאה ברורה עוד לפני שהם בכלל מבצעים את העסקה. יש להם תוכנית משחק ברורה, והם לא חורגים ממנה.
  3. אל תהסס למכור אפילו אם המניה שלך נמצאת בעלייה. אולי זה יישמע לך קצת בנאלי ושחוק, אבל בעולם המסחר, יש רק שני "מרכיבים" עיקריים: קנייה, ומכירה. סוחר חכם לא מפחד לפספס רווחים שהיו יכולים להיות שלו, כאשר הוא רואה שאחת ההשקעות שלו עלתה ועלתה, ועברה את כל הציפיות. באותה מידה, סוחר טוב לא צריך לפחד לקצץ בהפסדים כאשר הגיע הזמן להיפרד מניירות ערך.
  4. קטן זה מצויין. "סוחרים אפקטיביים יודעים לשמוח בחלקם כאשר יש להם 'אוסף' של הצלחות קטנות. הם בדרך כלל לא מחפשים איך 'להרביץ מכה אחת גדולה' או "איך ללכת על כל הקופה".
  5. היה סבלני. לא עבר כל כך הרבה זמן מאז התרסקות הבורסה ב-2008, והטיפוס הארוך בחזרה עבור רוב השווקים, ממשיך להתרחש עד עכשיו. בעוד שאף אחד לא יודע בוודאות מה הולך לקרות בעתיד, יש הרבה היגיון בלהסתכל על הפרספקטיבה בטווח הארוך.
  6. אל "תלך אחרי העדר" בכל מחיר. מתוך קהל המשקיעים, הסוחרים הם בדרך כלל אלו שהכי אוהבים "ללכת נגד מה שכולם אומרים". אם לא יוצא להם להיתקל ראשונים בסיפור נהדר, סוחרים בדרך כלל מחפשים הזדמנויות מיוחדות ולא פופולריות – כאלו שרוב האנשים יגידו להם שזה סיכון מטופש.
  7. היה סבלני מס' 2. סוחרים טובים יחכו להזדמנויות הנכונות – לפעמים במשך שנים. הרבה אנשים גם ממליצים להתאמן באמצעות מסחר ווירטואלי, כדי לבדוק מתי הם נמצאים על המסלול הנכון מבחינת פילוסופיית ההשקעה שלהם.
  8. לפני שאתה פועל, היה מודע למה שמתרחש סביבך. באותה מידה שזה חשוב להיות סבלני ולא לקפוץ לעסקאות מיותרות, זה קריטי להיות מעורב בנעשה סביבך, ולצרוך חדשות שנוגעות לשוק. סוחר מנוסה תמיד יידע מה מתרחש בעולם, ואילו החלטות מתקבלות בעולם העסקי והכלכלי (למשל, הקיצוץ בהפתעה של שער הריבית אצל Bank Of Canada). אבל שים לב – חשוב לספוג את כל האינפורמציה הזו מבלי לקפוץ מהר מדי למסקנות.
  9. שמע לעצתם של אחרים. אפילו אם אתה מומחה, אתה לא יודע כלום. אם תשמע ליועצים כלכליים, ותתייחס לעומק למה שהם אומרים לך – זה בעצם יהיה כמו לעשות מחקר מבחינתך.
  10. חשוב על תעודות סל וקרנות. בעזרת תעודות סל וקרנות, אתה תוכל להימנע מתעריפים ותשלומים רבים, ואתה תקנה שוק רחב יותר מאשר חברות ספציפיות – מה שהרבה פעמים מסובך וקשה יותר לנתח.

זכור שבסופו של דבר, כל העניין כאן, זה הסיפורים. יועצים הם בדרך כלל אנשים שיודעים איך לספר סיפור טוב. בעוד שחלקם נכונים, אחרים עשויים להיות "טובים מדי בשביל להיות אמיתיים".

זה תלוי רק בך לדעת להקשיב היטב, ולהחליט איזה מהשניים, הוא הסיפור שמספרים לך.

רוצה להגדיל באלפי שקלים את ההכנסה החודשית שלך?

הזןהזיני את כתובת המייל שלך למטה, וקבלוקבלי מיידית ובחינם את המדריך "5 חוקים להכנסה של 100,000 ש"ח בשנה, ומעלה!"


שיתוף