מי בכלל צריך גברים כדי להתפרנס? הנשים בארץ טורפות את שוק ההון ולא מחכות לאף אחד

מסחר בשוק ההון זה כבר מזמן לא "עולם של גברים בלבד". בשנים האחרונות נשים מכל קצוות הארץ פונות למסחר בשוק ההון כדי לייצר לעצמן השלמת הכנסה מהבית בזמנן הפנוי, – ועכשיו כבר אפשר לומר בוודאות שמדובר בתופעה של ממש! אז מה יש לאותן נשים לספר על תחום העיסוק החדש שלהן? והאם זה באמת מתאים לכל אחת?

מאת: ענת בצלאלי

שוק ההון התגלה כמקור הכנסה נפלא עבור נשים
שוק ההון התגלה כמקור הכנסה נפלא עבור נשים שרוצות להישאר בבית או לעשות הכנסה נוספת בזמן הפנוי שלהן

איך הזמנים משתנים. עד לפני 10-20 שנה בלבד – שוק ההון היה עולם השמור בצורה כמעט בלעדית לגברים.

אם היו שואלים את רובינו, "מה שוק ההון מזכיר לך?", כנראה שהתשובה ברוב המקרים הייתה – אותם סרטים ישנים משנות ה-90', שבהם גברים לבושים בחליפות, עם ג'ל בשיער, מתרוצצים כאחוזי אמוק בוול סטריט וצועקים בהיסטריה לעמיתיהם לקנות או למכור.

אבל עברו מאז הרבה מים בנהר, המציאות היום-יומית השתנתה בצורה חסרת תקדים, וכיום העיסוק בשוק ההון הפך למשהו שזמין לא רק לברוקרים מקצועיים ולבתי השקעות בלבד, אלא גם ל"אדם הממוצע" שיש ברשותו רק מחשב עם חיבור לאינטרנט, וחשבון בנק –

והדבר המפתיע, הוא שלאחרונה ניתן לראות יותר ויותר נשים שהחליטו לנצל את המגמה הזו לטובתן, והתחילו לסחור בעצמן בשוק ההון מהבית בזמנן הפנוי.

מחקרים אחרונים בנושא, גילו אפילו כי נשים מחזיקות בסיכויים גבוהים יותר להצלחה ממסחר בשוק ההון, ובדרך כלל יעשו זאת טוב יותר ובצורה שקולה יותר מגברים. ונשים, מסתבר, אכן קופצות על ההזדמנות בהמוניהן ונהנות מהעולם החדש והמרתק שנפתח בפניהן!

אך למרות המגמה החדשה שהולכת ותופסת תאוצה, עבור לא מעט נשים ברחבי הארץ – שוק ההון עדיין נתפס כתחום זר ואפילו במידה רבה "גברי". כנראה שאם נלך לקניון ונשאל באקראי מספר נשים אם הן מתעניינות במסחר בשוק ההון – לא מעט מהן יגיבו בהרמת גבה ואולי אפילו יצחקו מהרעיון!

אבל כל אלו שכבר נמצאות "בסוד העניינים", מספרות על יתרונות שכל אחת מאיתנו הייתה רוצה לעצמה, כמו: אפשרות גמישה להכנסה נוספת בשעה-שעתיים עבודה ביום, רמת חיים משופרת, ועוד קצת "כסף כיס אקסטרא" להוצאות, בלי להיאלץ לבלות שעות ארוכות במשרד ולהתקשות לסגור את החודש כמו החברות והמכרים מסביב.

וכמובן, עבודה ללא בוס על הראש שמכתיב לך מתי לבוא, איך וכמה לעבוד. השליטה כאן לגמרי בידיים שלך

אז מה מבדיל בין הנשים שמצליחות ועושות חיל בתחום, לבין אלו שהתחום עדיין זר להן לחלוטין?

לפחות כ-9 מכל 10 נשים שכבר שולטות בידע הנחוץ ונהנות כיום מהשקעות חכמות בשוק ההון, מצביעות על גורם אחד מרכזי שהביא אותן להצלחה, ועשה עבורן את כל ההבדל:

תוכנית לימוד מסודרת, שמסבירה להן בצורה מדוייקת "מי נגד מי" בשוק ההון, איך מתחילים נכון עם ההשקעות הראשונות, ומה צריך לעשות כדי לסחור בבטיחות ובחוכמה כדי להצליח לאורך זמן. נראה שישנה הסכמה גורפת על רעיון אחד בסיסי:

צריך להשקיע את מעט הזמן הדרוש כדי ללמוד את הבסיס כמו שצריך, ו"להיכנס לעניינים" – אבל כשזה כבר קורה, הכל הופך להיות פי 10 יותר קל, ולא מסתכלים יותר לאחור!

מכיוון שהעבודה עצמה מתבצעת למעשה מכל לפטופ פשוט או מחשב עם חיבור לאינטרנט, ניתן להמשיך לסחור וליהנות מהיתרונות הרבים שהמצב מאפשר. שעות גמישות לחלוטין שבהן רק את מחליטה מתי "לעבוד", באילו ימים ובאילו שעות, מוביליות כמעט מוחלטת – ניתן לעבוד מהבית, מבית הקפה עם לפטופ, או אפילו תוך כדי טיול בחו"ל, וכמובן ללא בוס שמכתיב לך את סגנון היום שלך.

וכל מי שרוצה, יכולה די מהר להתחיל "לשלוט" בכל העניינים אחרי הכשרה קצרה יחסית.

המסקנה היא אחת:

שוק ההון הוא ממש לא תחום ששמור ל"יחידות סגולה" בלבד,
והוא מתאים לכו-לן!

העיסוק יתאים במידה שווה לכל אחת, לא משנה איפה היא נמצאת בחיים: אם מדובר בסטודנטית בלימודי תואר, אשת משפחה עם בעל וילדים, ואפילו אימהות חד הוריות שמחפשות השלמת הכנסה בזמנן הפנוי.

לא צריך להגיע עם ניסיון, לא חייבים ידע קודם כלשהו ואין צורך לעבור ראיונות עבודה – לאף אחד בשוק ההון לא אכפת אם אנחנו 'הזאב מוול סטריט' או ישראליות שעובדות מהבית. הדבר היחידי שצריך לעשות, הוא להצטייד בידע איך לסחור באחריות, ולהצליח בצורה עקבית ולאורך זמן.

רוצה לבדוק אם מתאים לך לסחור בשוק ההון? לחצי כאן >>

חשוב לציין כאן שניתן לבצע כניסה הדרגתית לעולם, ולפני שבכלל מתחילים לגעת בכסף אמיתי, ניתן להתחיל לסחור בכסף דמו ווירטואלי. בצורה הזו, מנטרלים את הסיכון לחלוטין, והסוחרת המתחילה יכולה לבצע "סימולציות" במשך כמה זמן שנדרש, ולצבור ניסיון וביטחון במסחר עד אשר תראה שהיא מצליחה לבצע בעקביות עסקאות רווחיות.

וזאת, עוד לפני שהיא משקיעה אפילו שקל אחד בודד "על אמת". זוהי למעשה ה-דרך ללמוד לסחור בצורה הדרגתית ונכונה!

נשים סוחרות טובות יותר מגברים ועושו יותר כסף
מחקרים בשוק ההון מעידים כי נשים סוחרות יותר מוצלחות מגברים ועושות יותר כסף! (צילום אילוסטרציה)

אבל הנה נקודה נוספת, לא פחות חשובה (ואולי אפילו יותר):

שוק ההון הוא תחום לגיטימי ומעוגן בחוק לחלוטין, ככה שאם הרווחת – הכסף כבר נמצא אצלך בחשבון, בלי להיות תלויה באף אחד ושום דבר. לא מדובר בטרנד חולף שהופיעה לאחרונה. שוק ההון קיים כבר מעל ל-300 שנה, הוא מוסדר ומפוקח, כל הגופים הגדולים (בנקים, חברות ביטוח, גופים פיננסיים וכד') כבר שם, ויותר ויותר אנשים פרטיים "מצטרפים" לחגיגה, אחרי שהבינו שעד היום עשו את זה בלעדיהם..

אז מי סוחר יותר טוב – נשים או גברים?

סיבה מרכזית נוספת ששוק ההון הפך לפופולרי כל כך בקרב נשות הארץ, היא העובדה שמסחר בשוק ההון מאפשר להן להגיע לאיזון מחודש, ולהרוויח לא פחות מאף גבר עבור אותה העבודה בדיוק. הרי בואו נאמר את האמת: לשוק ההון לא אכפת אם את גבר או אשה! מדובר נטו בשאלה של ידע ומיומנות.

וזה מביא אותנו להיבט נוסף ומרתק בנושא הזה, והוא: ההבדלים המנטליים בין גברים ונשים בשוק ההון, וההשלכות שלהם על המסחר עצמו.

או במילים אחרות: האם נשים מסוגלות לסחור בצורה מחושבת יותר מגברים, רק בגלל עצם היותן נשים?

טל ליפשיץ, מנהל מכללת "פרופיטי" ללימודי מסחר בשוק ההון, טוען שלדעתו התשובה היא כן.

ליפשיץ טוען, שנשים מצויידות ב"סט כלים רגשי" משוכלל יותר מזה של גברים, שעוזר להן לסחור בצורה חכמה, שקולה ומחושבת יותר מגברים.

חוקרים גילו, כי התכונות הנשיות הן בעלות פוטנציאל רב במיוחד להצלחה בשוק ההון. נשים טובות יותר בלשמור על הכללים, ללמוד מטעויות, ליישם לקחים ולהשתפר מפעם לפעם, בעת מסחר בשוק ההון.

"אני, באופן אישי, מאושר לראות את כמות הנשים שמגיעה אלינו לאחרונה, כי נשים הן סוחרות פשוט מעולות", אומר ליפשיץ.

"בניגוד לגברים, שהרבה פעמים מונעים משיקולים של תחרותיות, טסטוסטרון ורצון להפוך מיד ל'הכי טוב' או 'הכי עשיר, הכי מהר' – נשים הן באופן טבעי שקולות יותר, והן נוטות לא לפעול בפזיזות.

זה בא להן הרבה יותר בטבעיות לסחור בצורה סולידית וחכמה, לדעת מתי נכון לקנות ואיך למכור בזמן כשיש לכך סימנים ברורים, בלי הימורים מיותרים מתוך רצון 'לדפוק קופה', כמו שגברים נוטים לעשות כשהם מרגישים שהם 'חכמים יותר' מחוקי המסחר."

ממה לדעתך זה נובע?

"מנסיוני, גברים הרבה פעמים סובלים מתמהיל שלילי של תכונות כמו חוסר סבלנות, עודף ביטחון עצמי, והרבה אגו. הם 'לחוצים' להרוויח כמה שיותר, מבצעים מספר גדול יותר של פעולות מסחר מיותרות, ובסופו של דבר זה עולה להם בשחיקה של הרווחים שיכלו להיות שלהם.

נשים, מצד שני, נוטות להיות הרבה יותר רגועות, סבלניות, ושקולות במסחר שלהן. הן מבינות שחכם יותר לגשת למסחר בראש נקי ובקור רוח, ומשאירות את הרגש בחוץ –

וזהו, לדעתי, אחד המפתחות היותר חשובים למסחר מוצלח".

הצטרפי לזרם – הדרך להצלחה ולחופש נמצאת בקצות אצבעותייך!

גם את יכולה!

וכמו שראינו כאן, כל אחת יכולה לעשות זאת.

לא צריך תואר, תעודה, כישרון למספרים, או אפילו כמות גדולה במיוחד של זמן פנוי, כדי להתחיל לייצר לעצמך הכנסה צדדית ולשפר את רמת החיים שלך.

כשכל כך הרבה נשים אחרות בדיוק כמוך עושות את הצעד ומחליטות "לקפוץ למים", כבר קשה מאוד להתכחש לעובדה שיש כאן משהו ששווה להתעמק בו!

כדי לעשות את הצעד הראשון ליצירת הכנסה משוק ההון שתשים אותך על המסלול המהיר לחיים ללא דאגה למצב הכלכלי שלך ועם הרבה יותר זמן פנוי, קראי עכשיו את המדריך החינמי: "5 חוקים להכנסה של 100,000 ₪ בשנה, ומעלה!".

 

רוצה להגדיל באלפי שקלים את ההכנסה החודשית שלך?


שיתוף